miércoles, 7 de noviembre de 2018

CAMPEONATO DE ESPAÑA DE CENTROS ESCOLARES: ORIENTACIÓN DEPORTIVA.

Os días 1-4 de novembro celebrouse na Coruña o Campeonato de España de Centros Escolares de Orientación Deportiva.
O IES Poeta Díaz Castro participou en dito campeonato, cunha expedición de quince deportistas das categorías infantil femenino, cadete masculino e cadete femenino, acompañados da súa profesora de Educación Física: Noemí Fernández Pedraza.

Os integrantes dos distintos equipos foron os seguíntes:

INFANTIL FEMENINO
MARTA ELISA SANMARTÍN    CAMPELLO
PAULA GARCÍA GRAÑA
NATALIA GARCÍA GUTIERREZ
AINARA BARRUL MIRANDA
MARTA  OTERO LÓPEZ

CADETE MASCULINO
DAVID FREIRE PEREIRA
PABLO MIRAGAYA  LÓPEZ
ANTÓN  LÓPEZ FRAGA
DIEGO SANJURJO SANTALLA
ÓSCAR LÓPEZ-FELPETO BERES

CADETE FEMENINO
NOEMÍ  GARCÍA  GUTIERREZ
LAURA  FILGUEIRAS PRIETO
ANYELA ROCA PAZ
CRISTINA CALVO ROCA
MARÍA VIDAL RODRÍGUEZ

O Campeonato constou de distintas probas:
- o venres pola mañá foi a carreira de distancia media que tivo lugar na Torre de Hércules.
- o sábado pola mañá a carreira de distancia larga  que foi no emblemático Barrio das Flores da Coruña.
- o domingo pola mañá a proba de carreira de relevos mixtos na Praza de Maria Pita da Coruña. 

Nas tres probas tiveron unha magnifica participación, obtendo finamente ao final do Campeonato:

- Un séptimo posto de 20 centros participantes na categoría: INFANTIL FEMENINO.
- Un noveno posto de 20 centros participantes nas categortías: CADETE MASCULINO E       FEMENINO.

QUERO FELICITARVOS POLA VOSA MAGNÍFICA ACTUACIÓN NO CAMPEONATO ONDE  BRILLASTEDES POR MOSTRAR UN MONTÓN DE VALORES DEPORTIVOS: COOPERACIÓN, AMISTADE, EQUIPO, ALEGRÍA, TRABALLO MENTAL, ESFORZO FÍSICO, COIDADO DO MEDIO AMBIENTE, RESPETO, COIDADO DOS VOSOS INTEGRANTES DE EQUIPO, ....E MOITOS MÁIS.




GUITI MANDA!

lunes, 29 de octubre de 2018

CAMPEONATO DE ESPAÑA DE CENTRO ESCOLARES: ORIENTACIÓN DEPORTIVA.

Como ben sabedes o curso pasado participamos nunha actividade enmarcada dentro do Proxecto Deportivo de Centro: Xogade, en concreto no deporte de Orientación Deportiva.
Tras varios campeonatos, o equipo do centro finalmente foi Campeón Galego de Centros Escolares e por categorías quedaron do seguínte xeito: infantil masculino 4ª posición, infantil femenino 1ª posición, cadete femenino 6ª posición e cadete masculino 3ª posición.
Este curso a Federación Galega de Deporte de Orientación acaba de poñerse en contacto con nós, e envía o seguínte:
“Desde a FEGADO queremos dar as nosas felicitacións ao voso centro escolar por quedar seleccionado para participar neste importante Campionato de España de Centros Escolares que promete ser moi divertido e interesante para o noso alumnado e deportistas. O campionato terá lugar do 1 ao 4 de novembro na Cidade de A Coruña.
Teñen dereito a acudir a dito campeonato as categorías clasificadas en primeiro lugar no Campionato Galego do curso pasado e máis as categorías que a Federación Galega convoque; no noso caso: infantil femenino, cadete masculino e cadete femenino.

PROGRAMACIÓN:
XOVES 1
POLA TARDE, HORA AÍNDA POR DESIGNAR: Saída do IES.
Chegada, recepción e acreditación (Centro de Competición).
Entrenamento en ELVIÑA.
CEA 
REUNÓN TÉCNICA COMITIVA GALEGA
Apagado de luces: hora de durmir.
VENRES 2:
 ALMORZO.
 Autobús á zona de carreira.
Comezo saídas Media Distancia (Torre de Hércules)
Autobús ao centro de competición.
XANTAR
Tarde convivencia e se nos deixan piscina (servicio de socorrista)
CEA
REUNÓN TÉCNICA COMITIVA GALEGA
Apagado de luces: hora de durmir.
SÁBADO 3:
ALMORZO.
Comezo saídas Longa Distancia (Barrio das Flores)
XANTAR
Proba de eliminación Premiación (Centro de Competición)
CEA
REUNÓN TÉCNICA COMITIVA GALEGA
Apagado de luces: hora de durmir.
DOMINGO 4
Recoller todo no Chan Duro.
ALMORZO.
Autobús á zona de carreira.
Remudas Sprint Mixto (María Pita/Cidade Vella) e Premiación (Mª Pita)
Despedida: autobús ao centro de competición.
XANTAR

16.00h: Retorno a Guitiriz.

ENLACES E DOCUMENTOS DE INTERESE:
-          -BOLETÍN CAMPIONATO DE ESPAÑA EN IDADE ESCOLAR DE ORIENTACIÓN A PÉ POR CENTROS ESCOLARES:https://www.fedo.org/web/ficheros/competicion/o-pie/campeonato-espana-centros-escolares/2018/2018- CECEO-Boletin-01-CENTROS.pdf
-      -NORMATIVA:https://www.fedo.org/web/ficheros/competicion/o-pie/reglamentos/2018/NormativaCEEO-2018.pdf
-         -PÁXINA FEDO DO CAMPIONATO:https://www.fedo.org/web/competicion/o-pie/campeonato-escolar/campeonato-de-espana-centros-escolares
 -PÁXINA OFICIAL DO EVENTO (mapas, resultados en directo…): http://jaru.ignitiondomain.com/eventos/ceeo2018/index.html


martes, 16 de octubre de 2018

SAÍDA: "MEGAJUMP" 2º BAC

O martes día 16 de outubro o alumnado de 2º BAC acudiu a Coruña a unha xornada diferente, a MEGAJUMP,  un lugar con máis de 50 camas elásticas interconectadas nas que puxeron a proba a súas habilidades de salto no trampoline park que conta con: canastas de baloncesto, canchas de Dodgeball e a  piscina de espuma máis grande de Galicia. 
Pasaron unha xornada deportiva e divertida!
Grazas polo voso comportamento exemplar, espero que disfrutárades ao máximo.








lunes, 1 de octubre de 2018

LIGAS INTERNAS 1ª EVALUACIÓN: TENIS DE MESA E FÚTBOL SALA.

Nesta primeira avaliación comezaremos coas ligas internas de:

 "Tenis de Mesa" de 4º ESO e 1º BAC.

" Fútbol Sala" de todo o IES.




PROGRAMA CONTRATO: "DATAS EXPOSICIÓNS ORAIS, COMPRENSIÓN ORAL E EXAMES".


De seguido deixovos as datas dos exames e das exposicións orais desta primeira avaliación:


1º ESO "A"

18 DE OUTUBRO
EXPOSICIÓN ORAL: 
Roca Carreira, Laura
Santamariña Seijas, Mario
Vázquez Cobas, Joel

Vázquez Roca, Jesús


COMPRENSIÓN ORAL: 
Morandeira Bergantiños, José
Paz Miragaya, Sara
Pereira Amenedo, Lucas
Pereira Rodríguez, Miguel
Pereira Vilas, Alejandro

EXAMEN:
15 DE NOVEMBRO 

1º ESO "B"

19 DE OUTUBRO
EXPOSICIÓN ORAL:
Paz Garrido, Beatriz
Rodríguez Piñeiro, Lucía
Santamariña Seijas, Adrián
Vázquez Vallo, Lydia

COMPRENSIÓN ORAL: 
López Fernández, Irene
López Seijas, Anxo
Maceiras López, Alexandre
Marcelino Fernández, Andrea
Morán Vázquez, Lucía

EXAMEN:
16 DE NOVEMBRO 

2º ESO"A"

05 DE NOVEMBRO
EXPOSICIÓN ORAL:
Mulet Mayo, Javier
Paderne Roca, Cristina
Paredes Rodríguez, Raúl

COMPRENSIÓN ORAL: 
García Cordeiro, Daniel
García Graña, Paula
García Gutiérrez, Natalia
García Villares, Adrián

EXAMEN:
19 DE NOVEMBRO


3º BILINGÜE E NON BILINGÜE.

16 DE OUTUBRO
EXPOSICIÓN ORAL:
Ainara Barrul Miranda
Jaime Beres Amenedo
Paula Balsa Díaz
Diana Balsa González

COMPRENSIÓN ORAL: 
Ainara Barrul Miranda
Jaime Beres Amenedo
Paula Balsa Díaz
Diana Balsa González
 

20 DE NOVEMBRO 

4 º ESO "A"

EXPOSICIÓN ORAL:
25 OUTUBRO 
Cristina Ferreiro Cartemil
 Laura Freire Feijoó

COMPRENSIÓN ORAL: 
Nuria Díaz Hernández
 Cristina Ferreiro Cartemil
 Laura Freire Feijoó

EXAMEN:
22 DE NOVEMBRO. 

4 º ESO "B"

EXPOSICIÓN ORAL:
25 OUTUBRO 
 Lucía Paz Garrido
 Alexia Rey Amenedo

COMPRENSIÓN ORAL: 
Cristian Ansede Teijido
Alba Folgueira Corral
Lucía Paz Garrido

EXAMEN:
22 DE NOVEMBRO. 

1º BAC

EXAMEN:
03 DE DECEMBRO