De seguido deixovos un enlace ao álbum de fotos onde podedes ver todas as instantáneas.
Blog de encontro sobre a actividade física e o deporte do IES Poeta Díaz Castro de Guitiriz, onde encontraredes información útil para as clases de Educación Física.
jueves, 21 de diciembre de 2017
PATINAXE SOBRE XEO.
O día 19 de decembro fomos a Coruña a písta de xeo do centro comercial Marineda, a practicar un deporte pouco habitual pero moi divertido e enriquecedor. Comezamos as 09.30h co alumnado de 1º e 2º ESO, de 12.00 a 13.00h o alumnado de 3º e 4º ESO, e de 13 a 14.00h o alumnado de 1º e 2º BAC.
jueves, 2 de noviembre de 2017
APUNTES 1º AVALIACIÓN.
- 1º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/k4x1hk47glssjdn/AAAfum1HFGcL5oNxx_q_pb9za?dl=0
- 2º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/gukxj25gfbbcf73/AADl60Rd8l8DTKnGik5iJlgUa?dl=0
- 3ºESO:
https://www.dropbox.com/sh/1aiirm2u7fp8mng/AADayv_V92YS-nrGrrdN9Ogqa?dl=0
- 4ºESO:
https://www.dropbox.com/sh/es9tyrzwnwed1fr/AADq0RGQBDQaub0DSkNk7g71a?dl=0
- 1º BAC:
https://www.dropbox.com/sh/fz4n6i9l7sr7jvi/AADIjxyPwVsqqM29_NDWm684a?dl=0
https://www.dropbox.com/sh/k4x1hk47glssjdn/AAAfum1HFGcL5oNxx_q_pb9za?dl=0
- 2º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/gukxj25gfbbcf73/AADl60Rd8l8DTKnGik5iJlgUa?dl=0
- 3ºESO:
https://www.dropbox.com/sh/1aiirm2u7fp8mng/AADayv_V92YS-nrGrrdN9Ogqa?dl=0
- 4ºESO:
https://www.dropbox.com/sh/es9tyrzwnwed1fr/AADq0RGQBDQaub0DSkNk7g71a?dl=0
- 1º BAC:
https://www.dropbox.com/sh/fz4n6i9l7sr7jvi/AADIjxyPwVsqqM29_NDWm684a?dl=0
lunes, 16 de octubre de 2017
ANÁLISIS VÍDEO DE LA 1ª EVALUACIÓN: PROGRAMA CONTRATO, COMPRENSIÓN ESCRITA.
A continuación os dejo un vídeo que quiero que veáis con mucha atención.
- Observar con atención.
- Escribir lo que os resulte interesante.
- Ordenar las ideas.
- Hacer un esquema.
- Observar con atención.
- Escribir lo que os resulte interesante.
- Ordenar las ideas.
- Hacer un esquema.
domingo, 15 de octubre de 2017
LIGAS INTERNAS 1ª EVALUACIÓN: TENIS DE MESA E BALONMANO.
Nesta primeira avaliación comezaremos coas ligas internas de "Tenis de Mesa" de 4º ESO e a liga interna de "Balonmán" de todo o IES.
martes, 10 de octubre de 2017
VELA NO REAL CLUB NÁUTICO DA CORUÑA.
O martes 10 de outubro de 2017, fomos ao Real Club Náutico da Coruña para facer unha actividade distinta: Bautismo de Vela.
O alumnado de 1º e 2º de BAC foron os que a poideron disfrutar este curso.
Déixovos un enlace para que poidades botarlle unha ollada as fotografías dese día.
VELA NO REAL CLUB NÁUTICO DA CORUÑA
O alumnado de 1º e 2º de BAC foron os que a poideron disfrutar este curso.
Déixovos un enlace para que poidades botarlle unha ollada as fotografías dese día.
VELA NO REAL CLUB NÁUTICO DA CORUÑA
martes, 26 de septiembre de 2017
PROGRAMA CONTRATO, EXPOSICIONES ORALES 1ª EVALUACIÓN: DATAS DAS EXPOSICIÓNS ORAIS E DOS EXAMES DA PRIMEIRA AVALIACIÓN.
De seguido deixovos as datas dos exames e das exposicións orais desta primeira avaliación:
1º ESO "A"
17 DE OUTUBRO EXPOSICIÓN ORAL.
García Graña,
Paula
García Gutiérrez,
Natalia
López Roca, Rubén
Lorenzo Uriz,
Brais
21 DE NOVEMBRO EXAMEN
1º ESO "B"
18 DE OUTUBRO EXPOSICIÓN ORAL.
18 DE OUTUBRO EXPOSICIÓN ORAL.
Deive
Enero, Laura
Díaz
Paredes, Iván
Espantoso
Rodríguez, Mario
22 DE NOVEMBRO EXAMEN
2º ESO"A"
10 DE NOVEMBRO EXPOSICIÓN ORAL
Balsa Díaz, Paula
Balsa
González, Diana
17 DE NOVEMBRO EXAMEN.
2º ESO"B"
10 DE NOVEMBRO EXPOSICIÓN ORAL
Barrul
Miranda, Ainara
Beres
Amenedo, Jaime
Carreira
Ares, Diego
17 DE NOVEMBRO EXAMEN.
3º BILINGÜE E NON BILINGÜE.
3 NOVEMBRO EXPOSICIÓN ORAL
Paula García Andón
Gabriel García Sánchez
Iria Gómez Seijas
Manuel Lorenzo García
Pablo Miragaya López
Gabriel García Sánchez
Iria Gómez Seijas
Manuel Lorenzo García
Pablo Miragaya López
5 DECEMBRO EXAMEN
4 º ESO
23 OUTUBRO EXPOSICIÓN ORAL
David Quintián Aguiar
Sandra Rivera Arco
Ányela Roca Paz
1º BAC
04 DECEMBRO EXAMEN
lunes, 18 de septiembre de 2017
BENVIDOS!!
Ola a todos/as!
Como profesora do departamento de Educación Física do IES Poeta Díaz Castro de Guitiriz, douvos a benvida a este blogue.
Espero que pasárades un verán xenial e veñades coas pilas moi, moi carregadas para afrontar un novo curso académico, unha nova aventura.
Aquí informareivos das datas dos exames e das exposicións orais, calendarios das ligas internas, actividades complementarias e extraescolares que terán lugar ao longo do curso dentro do programa Proxecta: Proxecto deportivo de centro e Xogade nos cales estamos incritos.
Deixareivos os apuntes importantes da asignatura e calqueira outra cousa relacionada co mundo do deporte e da actividade física que considere que poida servos de utilidade.
lunes, 26 de junio de 2017
FELIZ NOTICIA PARA REMATAR O CURSO!
FELIZ NOTICIA PARA REMATAR O CURSO!!
"CHEGAREMOS XUNTOS"; PREMIADA NO XXXVIII CERTAME TERRA CHÁ de creación artística, na modalidade de AUDIOVISUAL. https://youtu.be/KZzCZxuoSEY
Proxecto audiovisual creado na Aula de música polos alumnos, que fixeron de realizadores e intérpretes da banda sonora, dirixidos pola súa profesora Sandra Tenreiro Doldán. Traballo en colaboración con Noemí Fernández Pedraza e os seus alumnos de Educación Física que nos inspiraron cos seus fermosos textos; para traballar a educación en valores a través da música e o deporte, .
"A mensaxe envíase a través deste Himno do Deporte Galego "Chegaremos xuntos", composto por Sandra Tenreiro Doldán interpretado e gravado polo alumnado de música de 1º de Bacharelato no centro. A letra atopou a súa inspiración nos textos escritos polo alumnado de Educación Física coordinados por Noemí Fernández Pedraza.
O poder das ensinanzas artísticas e o deporte na educación en valores. Sinopse;" Nun mundo paralizado polo excesivo consumo tecnolóxico, atopamos o encanto do rural e unhas zapatillas para botarnos a andar, correr e mesmo brincar" . Grazas a todos!"
O GALARDÓN RECOLLERASE EN PARDIÑAS O DÍA 6 DE AGOSTO ÁS 6 DA TARDE.
Parabéns a todos! e Feliz verán!
lunes, 19 de junio de 2017
BAUTISMO: VELA LIXEIRA NO RC NÁUTICO DA CORUÑA.
O alumnado de 2º BAC de Educación Física acudiu ao RC Náutico da Coruña o día 19 de xuño para facer un bautismo en Vela Lixeira.
Nas imaxes seguíntes podedes ver un breve resumo.
https://goo.gl/photos/BHUXgZHgj5TC9NcE6
¡Gracias Jano e Teresa polas vosas atencións e agarimo!
Nas imaxes seguíntes podedes ver un breve resumo.
https://goo.gl/photos/BHUXgZHgj5TC9NcE6
¡Gracias Jano e Teresa polas vosas atencións e agarimo!
viernes, 16 de junio de 2017
SENDEIRISMO E RÁFTING NO RÍO ULLA
O vénres día 16 de xuño achegámonos as beiras do río Ulla co alumnado de 1º e 2º BAC os profes Ramón Erias e Noemí Fernández, para facer unha pequena ruta de Sendeirismo con algúns alumnos/as e co resto para facer Ráfting.
Pasámolo xenial e a proba podédela atopar deseguido.
https://goo.gl/photos/YnUiDiy8Kh4fiwSk9
Pasámolo xenial e a proba podédela atopar deseguido.
https://goo.gl/photos/YnUiDiy8Kh4fiwSk9
TRABALLOS 1º BAC NO ASISTENCIA A ACTIVIDADE COMPLEMENTARIA
Entrega de traballos, para alumnado non asistente a actividade complementaria de Ráfting, data máxima:
20 de xuño de 2017, o cal será correxido seguíndo o guión que se adxunta:
ALUMNADO
Martín Pereira
FICHA TRABALLO 1º BAC.
|
|||
SI
|
REGULAR
|
NON
|
|
●Presentación, correción ortográfica, de márxenes, interlineados.
|
|||
●Bilingüismo.
|
|||
●Portada,
índice, introdución, tema principal, conclusións, bibliografía.
|
ALUMNADO
Martín Pereira
Daniel Quintián.
Paula Currás
Alba Amenedo
Antía Baamonde
Alba Bergantiños
Luis del valle
David Fidalgo
Nicole González
martes, 13 de junio de 2017
SURF. ESTEIRO O BARQUEIRO.
O martes día 13 de xuño acudimos a praia de Esteiro O Barqueiro (Concello de Mañón) cun grupo de 38 alumnos de 4º ESO e 1º BAC, para facer un "Bautísmo de Surf" coa Escola de Viveiro Osíxeno.
O tempo non nos acompañou pero aínda así pasámolo xenial tal e como mostran as fotos que vos deixo no enlace.
https://goo.gl/photos/ZTn4tj1Xs9MZcg3h7
O tempo non nos acompañou pero aínda así pasámolo xenial tal e como mostran as fotos que vos deixo no enlace.
https://goo.gl/photos/ZTn4tj1Xs9MZcg3h7
DATAS: ENTREGA DE TRABALLOS.
4 º ESO
-19 DE XUÑO, ENTREGA DE TRABALLO SOBRE SURF: O cal será correxido seguíndo a seguínte ficha
ALUMNADO:
AIDA COBAS, ZAIRA SÁNCHEZ, MARTÍN AMENEDO, RUBÉN BALSA, JUAN CARLOS COMBO, IVÁN LÓPEZ, ALEJANDRO RIVERA.
FICHA TRABALLO.
|
|||
SÍ
|
REGULAR
|
NON
|
|
●Presentación, correción ortográfica, de márxenes, interlineados.
|
|||
●Bilingüismo.
|
|||
●Portada,
índice, introdución, tema principal, conclusións, bibliografía.
|
ALUMNADO:
AIDA COBAS, ZAIRA SÁNCHEZ, MARTÍN AMENEDO, RUBÉN BALSA, JUAN CARLOS COMBO, IVÁN LÓPEZ, ALEJANDRO RIVERA.
martes, 6 de junio de 2017
jueves, 1 de junio de 2017
jueves, 25 de mayo de 2017
ESCALADA NO VERAL (LUGO)
O día 16 de maio do 2017, o alumnado de 3º ESO acudiu ao Veral a facer unha xornada de iniciación a escalada e máis a facer unha pequena ruta de sendeirismo: "Ruta das Chousas".
Estiveron acompañados polo seu profe de Bioloxía Ramón, Noemí de Educación Física e a nosa magnífica auxiliar de conversa Anne.
No enlace seguínte deixovos unhas fotos da xornada, como ben sabedes non teño favoritos e tentei sacar a todos, pero non semre o consigo.
Grazas polo voso comportamento cos monitores, cos profesores e co medio ambiente.
https://goo.gl/photos/gCorrYkksviUbUdW6
lunes, 15 de mayo de 2017
DATAS: EXAMES. EXPOSICIÓNS ORAIS E TRABALLOS.
A continuación podedes ver as datas dos exames da materia e das exposicións orais do terceiro trimestre para cada un dos cursos:
1º ESO
15 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL.
Aldara
Aitor
David Pereira
Noemí Vázquez
Samuel Vázquez
Zaira
Aitor
David Pereira
Noemí Vázquez
Samuel Vázquez
Zaira
22 DE MAIO EXAMEN
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
2º ESO"A"
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
2º ESO"A"
11 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
Alba
Martiño
Gabriel
Martiño
Gabriel
08 DE MAIO EXAMEN.
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA:https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA:https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
2º ESO"B"
16 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
Diego S.
David Sanmartín
David Vázquez
David Sanmartín
David Vázquez
09 DE MAIO EXAMEN.
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA: https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA: https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
3º BILINGÜE
-11 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
j Juan
Cristina
Lois
Uxía
-22 DE MAIO ENTREGA TRABALLO SOBRE ESCALADA E RUTA DAS CHOUSAS: NEREA AMARELO E PATRICIA NISTOR. (FALAR COA PROFESORA)
-23 DE MAIO EXAMEN
-29 DE MAIO ENTREGA TRABALLO DIFERENCIAS ENTRE O HOCKEY E O FLOORBALL.
-23 DE MAIO EXAMEN
-29 DE MAIO ENTREGA TRABALLO DIFERENCIAS ENTRE O HOCKEY E O FLOORBALL.
3º NO BILINGÜE
22 DE MAIO EXAMEN
30 DE MAIO ENTREGA TRABALLO DIFERENCIAS ENTRE O HOCKEY E O FLOORBALL.
4 º ESO
-23 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
a Alberto
Álex R.
Zaira S.
Antía S.
-23 DE MAIO EXAMEN
martes, 9 de mayo de 2017
GAÑADORES DAS LIGAS INTERNAS DE: BALONCESTO, FÚTBOL SALA E BRILET.
Este ano tiven o pracer de poder ensinar por primeira vez a un grupo de alumnado de 2º BAC, todos eles son persoas moi especiais con un gusto común o DEPORTE.
Para mín, son a xeración dos chicos/as de ouro!
Deséxovos de corazón un bó rumbo!
domingo, 7 de mayo de 2017
DATAS: EXAMES, EXPOSICIÓNS ORAIS E ENTREGA DE TRABALLOS.
A continuación podedes ver as datas dos exames da materia e das exposicións orais do terceiro trimestre para cada un dos cursos:
1º ESO
15 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL.
Aldara
Aitor
David Pereira
Noemí Vázquez
Samuel Vázquez
Zaira
Aitor
David Pereira
Noemí Vázquez
Samuel Vázquez
Zaira
22 DE MAIO EXAMEN
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
2º ESO"A"
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
2º ESO"A"
11 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
Alba
Martiño
Gabriel
Martiño
Gabriel
08 DE MAIO EXAMEN.
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA:https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA:https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
2º ESO"B"
16 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
Diego S.
David Sanmartín
David Vázquez
David Sanmartín
David Vázquez
09 DE MAIO EXAMEN.
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA: https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
29 DE MAIO ENTREGA TRABAJO CABULLERÍA.
VÍDEOS CABULLERÍA
BALLESTRINQUE: https://youtu.be/qf8aQH8HRCk
AS DE GUÍA: https://youtu.be/yLxisOKD2ho
RIZO O LLANO: https://youtu.be/ggJlaZa6mHc
ESTACHA: https://youtu.be/qz3heq33bbw
OCHO: https://youtu.be/lUBsyGRf4pM
MARIPOSA: https://youtu.be/ZnwLSnsyKow
3º BILINGÜE
-11 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
j Juan
Cristina
Lois
Uxía
-22 DE MAIO ENTREGA TRABALLO SOBRE ESCALADA E RUTA DAS CHOUSAS: NEREA AMARELO E PATRICIA NISTOR.
-23 DE MAIO EXAMEN
-29 DE MAIO ENTREGA TRABALLO DIFERENCIAS ENTRE O HOCKEY E O FLOORBALL.
-23 DE MAIO EXAMEN
-29 DE MAIO ENTREGA TRABALLO DIFERENCIAS ENTRE O HOCKEY E O FLOORBALL.
3º NO BILINGÜE
22 DE MAIO EXAMEN
30 DE MAIO ENTREGA TRABALLO DIFERENCIAS ENTRE O HOCKEY E O FLOORBALL.
4 º ESO
-23 DE MAIO EXPOSICIÓN ORAL
-23 DE MAIO EXAMEN
-19 DE XUÑO, ENTREGA DE TRABALLO SOBRE SURF: AIDA COBAS, ZAIRA SÁNCHEZ, MARTÍN AMENEDO, RUBÉN BALSA, JUAN CARLOS COMBO, IVÁN LÓPEZ, ALEJANDRO RIVERA,
a Alberto
Álex R.
Zaira S.
Antía S.
-23 DE MAIO EXAMEN
-19 DE XUÑO, ENTREGA DE TRABALLO SOBRE SURF: AIDA COBAS, ZAIRA SÁNCHEZ, MARTÍN AMENEDO, RUBÉN BALSA, JUAN CARLOS COMBO, IVÁN LÓPEZ, ALEJANDRO RIVERA,
viernes, 5 de mayo de 2017
APUNTES TERCER TRIMESTRE.
1º ESO:
https://www.dropbox.com/s/akvmeso4d4fxorl/lp%20y%20sl.doc?dl=0
2º ESO:
https://www.dropbox.com/s/rd2s4bbqlr4h8r4/ATLETISMO%20TS%20Y%20LJ..doc?dl=0
3º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/dlmppltkvdzq87z/AACocZ2j9n7EP5IQDVZ03STKa?dl=0
4º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/45kcz7u7savqcpb/AACH2aNP6Rt-jndBrBQqAya1a?dl=0
https://www.dropbox.com/s/akvmeso4d4fxorl/lp%20y%20sl.doc?dl=0
2º ESO:
https://www.dropbox.com/s/rd2s4bbqlr4h8r4/ATLETISMO%20TS%20Y%20LJ..doc?dl=0
3º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/dlmppltkvdzq87z/AACocZ2j9n7EP5IQDVZ03STKa?dl=0
4º ESO:
https://www.dropbox.com/sh/45kcz7u7savqcpb/AACH2aNP6Rt-jndBrBQqAya1a?dl=0
jueves, 4 de mayo de 2017
CAMPEONATO GALLEGO DE ORIENTACIÓN DEPORTIVA.
El IES Poeta Díaz Castro de Guitiriz, obtuvo el TERCER PUESTO en el "Campeonato Galego Escolar de Orientación Deportiva a pe" con un total de 2102 puuntos.
Participaron un total de 37 centros de toda Galicia.
Los integrantes del equipo fueron:
- Infantil femenino: Laura Filgueiras, cristina ferreiro, Uxía López.
- Infantil masculino: Jaime Beres, David Freire, Kevin Guizán.
- Cadete masculino: Antón López Fraga, Óscar López-Felpeto Beres , Iván Amenedo.
- Cadete femenino: María Vidal, Antía Sánchez, Thalía Fernández.
¡ Enhorabuena a todos los participantes!
Participaron un total de 37 centros de toda Galicia.
Los integrantes del equipo fueron:
- Infantil femenino: Laura Filgueiras, cristina ferreiro, Uxía López.
- Infantil masculino: Jaime Beres, David Freire, Kevin Guizán.
- Cadete masculino: Antón López Fraga, Óscar López-Felpeto Beres , Iván Amenedo.
- Cadete femenino: María Vidal, Antía Sánchez, Thalía Fernández.
¡ Enhorabuena a todos los participantes!
jueves, 27 de abril de 2017
EXCURSIÓN A MANZANEDA ´17.
Los días 24,25 y 26 de abril de 2017, un total de 49 alumnos/as de 1º y 2º ESO, acompañados por María Jesús, Ramón, Noemí y nuestra querida auxiliar de conversación Anne; acudieron a pasar tres días a la estación de montaña de Manzaneda.
Realizaron actividades como: orientación fotográfica, escalada, karts, equitación, tiro con arco, pelota canadiense, deportes variados, piscina, ...
¡Gracias por vuestro comportamiento ejemplar!
A continuación os dejo un enlace con fotos de la excursión:
https://drive.google.com/drive/folders/0B-es710eP0YjTVdkelJxdzloSXc?usp=sharing
Realizaron actividades como: orientación fotográfica, escalada, karts, equitación, tiro con arco, pelota canadiense, deportes variados, piscina, ...
¡Gracias por vuestro comportamiento ejemplar!
A continuación os dejo un enlace con fotos de la excursión:
https://drive.google.com/drive/folders/0B-es710eP0YjTVdkelJxdzloSXc?usp=sharing
miércoles, 19 de abril de 2017
LIGA INTERNA FÚTBOL SALA 17
Durante el segundo trimestre en el recreo de los lunes, martes y miércoles, se jugó una liga interna de Fútbol Sala entre los cursos 1º, 2º, 3º, 4º ESO; 1º y 2º BAC y FP básica.
El vencedor de esta liga resultó ser 2º BAC, con una merecida victoria.
¡Enhorabuena campeones!
martes, 18 de abril de 2017
CAMPEONATO GALLEGO DE ORIENTACIÓN DEPORTIVA.
Tras la buena participación del alumnado del centro en el Campeonato provincial de Orientación Deportiva en Lugo, y tras haber quedado clasificados segundos de la provincia, podemos asistir al Campeonato Gallego con un total de 12 corredores, 3 corredores por cada categoría.
En Infantil Femenino asistirán:
Zaira Vázquez Vallo
Aroha García López
Laura Filgueiras
En Infantil Masculino asistirán:
David Freire Pereira
Jaime Beres Amenedo
Kevin Guizán Montes
En Cadete Femenino asistirán:
María Vidal Rodríguez
María Vidal Rodríguez
Antía Sánchez Vázquez
Thalia Fernández Rodríguez
Thalia Fernández Rodríguez
En Cadete Masculino asistirán:
Antón López Fraga
Antón López Fraga
Óscar López-Felpeto
Iván Amenedo Astray
INFORMACIÓN IMPORTANTE DEL CAMPEONATO.
VIII CAMPEONATO GALLEGO ESCOLAR DE ORIENTACIÓN A PIE
A
CORUÑA – CAMPUS DE ELVIÑA 2017
1.- ORGANIZA
- Club APA Liceo (FEGADO), con la colaboración de la Universidad de A
Coruña.
2.- FECHA, LUGAR Y HORARIO
- Sábado 29 de abril, en el mapa del Campus de Elviña-Universidad
(A Coruña), ubicando la secretaría en el estado deportivo del propio Campus.
- 9:30 > Apertura de la secretaría (entrega de
dorsales y pinzas electrónicas).
- 10:30 > Comienzan las salidas (en masa).
- 13:00 > Entrega de trofeos.
3.- CATEGORÍAS
- Categoría INFANTIL, masculina y femenina (nacidos
en 2003 y 2004).
- Categoría CADETE, masculina y femenina (nacidos en
2001 y 2002).
4.- PARTICIPANTES
- Tienen derecho a participar los 10 primeros
clasificados en los respectivos Campeonatos Provinciales, en sus respectivas
categorías (esto es, hasta 40 orientadores por provincia). Cada responsable
provincial (del club organizador del respectivo Campeonato Provincial) puede
incluir orientadores no clasificados entre los 10 primeros en el respectivo
Campeonato Provincial, hasta completar el cupo de 10 (preferentemente, del
mismo centro que deja la vacante).
- Además, los 3 mejores centros escolares de cada
provincia pueden inscribir al menos 3 orientadores en cada categoría, en
aquellos casos en que dichos centros escolares no hubiesen clasificado ese
mínimo de 3 orientadores entre los 10 primeros de cada categoría (ver Anexo II).
- Asimismo tienen derecho a participar los
orientadores federados de las categorías respectivas que no hubiesen participado
en los respectivos Campeonatos Provinciales, o no se hubiesen clasificado entre
los 10 primeros.
5.- LICENCIA
- La participación exige estar en posesión de la
licencia federativa, bien de temporada bien de prueba/día.
- Los orientadores sin licencia de temporada pueden
sacarla gratuitamente, a través de
un club FEGADO, haciéndose cargo la
FEGADO del coste de la misma (por importe de 6,00 €, al
tratarse de orientadores entre 6 y 16 años que se federan por primera vez).
- Los orientadores sin licencia de temporada que no
saquen dicha licencia correrán con licencia de prueba/día, haciéndose cargo la FEGADO del coste de la
misma (por importe de 2,00 €).
6.- INSCRIPCIÓN
- Gratuita
para todos los participantes, haciéndose cargo la FEGADO de los costes de la
misma.
- Se formaliza a través del responsable provincial
(del club organizador del respectivo Campeonato Provincial), por medio de una
hoja Excel que facilita el club organizador.
- La fecha límite para enviar el listado de
inscritos (por correo electrónico, por medio del responsable provincial), es el
viernes 21 de abril, a las 14:00
horas.
7.- DESPLAZAMIENTO
- A cargo de los participantes.
8.- PINZA ELECTRÓNICA
- El club organizador asigna gratuitamente una pinza electrónica a todo orientador que carezca
de ella.
9.- CLASIFICACIÓN INDIVIDUAL
- Habrá una clasificación INFANTIL y una
clasificación CADETE, que aparecerán desglosadas también en orientadoras y
orientadores.
- Se premiará a las tres primeras orientadoras
infantiles y a las tres primeras cadetes.
- Se premiará a los tres primeros orientadores
infantiles y a los tres primeros cadetes.
10.- CLASIFICACIÓN POR CENTROS ESCOLARES
- También habrá una clasificación por centros
escolares, que se tomará a partir de 8 puntuaciones (2 infantiles masculinas, 2
infantiles femeninas, 2 cadetes masculinas y 2 cadetes femeninas). Se otorga un
punto al primer clasificado, dos al segundo, tres al tercero, y así
sucesivamente. Gana el centro que menos puntos obtenga en la suma de dichas 8
puntuaciones.
ANEXO I. NORMAS
DE PREVENCIÓN DE RISCOS E SEGURIDADE
- Los
orientadores participan en la prueba bajo su propia responsabilidad, asumiendo los
riesgos inherentes a las carreras de orientación a pie.
- Se recuerda
especialmente que los orientadores deben respetar en todo momento las normas de
circulación relativas a los peatones, debiendo transitar obligatoriamente por las
aceras y cruzar las carreteras por los pasos de peatones.
- Efectuada la
evaluación de los riesgos específicos para esta prueba, se informa
especialmente sobre lo siguiente:
¡ATENCIÓN: ZONAS
URBANIZADAS CON CARRETERAS!
La prueba se
realiza en el Campus universitario de Elviña. Aunque el día de la proba, y en
la hora en que se hará, la circulación de vehículos es escasa, los
participantes deben atender y respetar el paso de los posibles vehículos en
todo momento, transitar por las aceras y cruzar por los pasos de peatones,
siempre que posible.
¡ATENCIÓN: ZONAS
CULTIVADAS!
Aparecen
perfectamente identificadas en el mapa con la simbología correspondiente,
quedando prohibido cruzar por ellas.
¡ATENCIÓN: ZONAS
MARCADAS EN EL MAPA COMO PROHIBIDAS!
Se trata de
zonas concretas, de tránsito absolutamente prohibido, perfectamente
identificadas en el mapa, y fácilmente salvables en el terreno por medio de
caminos.
ANEXO
II. NÚMERO DE ORIENTADORES CON DERECHO A PARTICIPAR, POR SU CLASIFICACIÓN EN EL
CAMPEONATO PROVINCIAL RESPECTIVO
-
En azul, el número de
clasificados entre los 10 primeros.
-
En rojo, el número de
orientadores para llegar al mínimo de 3 (sólo en el caso de los centros
escolares que hubiesen alcanzado las tres primeras posiciones en cada
Campeonato Provincial).
A
CORUÑA
|
INF-FEM
|
INF-MASC
|
CAD-FEM
|
CAD-MASC
|
TOTAL
|
AMES
|
7
|
5
|
3
|
2
+ 1
|
18
|
PORTO DO SON
|
3
|
4
|
3
|
2
+ 1
|
13
|
VIRXE DA CELA
|
3
|
3
|
3
|
3
|
12
|
C. SAN ALBERTO
|
---
|
---
|
2
|
2
|
4
|
SOFÍA CASANOVA
|
---
|
---
|
3
|
1
|
4
|
MUGARDOS
|
---
|
---
|
2
|
1
|
3
|
FONTEXERÍA
|
---
|
---
|
2
|
1
|
3
|
PRAIA BARRAÑA
|
---
|
---
|
1
|
---
|
1
|
T. DE SONEIRA
|
---
|
---
|
---
|
1
|
1
|
GALLAECIA
|
---
|
1
|
---
|
---
|
1
|
TOTAL
|
13
|
13
|
19
|
15
|
60
|
LUGO
|
INF-FEM
|
INF-MASC
|
CAD-FEM
|
CAD-MASC
|
TOTAL
|
LEIRAS PULPEIRO
|
2
+ 1
|
5
|
5
|
5
|
18
|
POETA DÍAZ C.
|
0
+ 3
|
1
+ 2
|
2
+ 1
|
3
|
12
|
A PINGUELA
|
3
|
1
+ 2
|
0
+ 3
|
1
+ 2
|
12
|
FINGOI
|
1
|
2
|
1
|
---
|
4
|
LUCUS AUGUSTI
|
2
|
---
|
1
|
---
|
3
|
XOAN MONTES
|
---
|
1
|
---
|
---
|
1
|
PALAS
|
1
|
---
|
---
|
---
|
1
|
OLLOS GRANDES
|
1
|
---
|
---
|
---
|
1
|
FONTEM ALBEI
|
---
|
---
|
1
|
---
|
1
|
DAVIÑA REY
|
---
|
---
|
---
|
1
|
1
|
TOTAL
|
14
|
14
|
14
|
12
|
54
|
OURENSE
|
INF-FEM
|
INF-MASC
|
CAD-FEM
|
CAD-MASC
|
TOTAL
|
DIVINA P. OURENSE
|
3
|
4
|
1
+ 2
|
2
+ 1
|
13
|
DIVINA P. O BARCO
|
1
+ 2
|
1
+ 2
|
4
|
3
|
13
|
DIVINO M. OURENSE
|
1
+ 2
|
2
+ 1
|
3
|
0
+ 3
|
12
|
A RÚA
|
3
|
---
|
---
|
3
|
6
|
COLES
|
2
|
---
|
---
|
---
|
2
|
XINZO
|
---
|
1
|
1
|
---
|
2
|
LIMIACTIVA
|
---
|
2
|
---
|
---
|
2
|
VIRXE DA SALETA
|
---
|
---
|
1
|
1
|
2
|
TREVINCA
|
---
|
---
|
---
|
1
|
1
|
TOTAL
|
14
|
13
|
12
|
14
|
53
|
PONTEVEDRA
|
INF-FEM
|
INF-MASC
|
CAD-FEM
|
CAD-MASC
|
TOTAL
|
TOTAL
|
Suscribirse a:
Entradas (Atom)